Systemy dozowania ręczników papierowych

Obecnie na rynku istnieje wiele systemów dozowania ręczników papierowych. Wobec tego, który z nich wybrać? Chcąc pomóc naszym Klientom w doborze odpowiedniego modelu najbardziej dopasowanego do indywidualnych potrzeb, przedstawimy w skrócie zalety i wady poszczególnych systemów.

 

1. Ręczniki ZZ

Jest to najpopularniejszy system dozowania. Ręczniki składane na zakładkę są dostępne w rozmiarach 20-23 cm / 22-25 cm. Na rynku można znaleźć wiele wkładów pasujących do tego rodzaju dozowników. Polecamy modele w każdym standardzie jakościowym od bardzo tanich w kolorze zielonym i szarym po dwuwarstwowe wykonane z białej celulozy. Tego rodzaju ręczniki znajdują się zazwyczaj w ofercie każdego producenta.

 

Zalety:

 • duży dobór ręczników,
 • korzystny stosunek jakości do ceny,
 • szybka wymiana wkładów,
 • bezawaryjne dozowniki w niskiej cenie.

Wady:

 • małe listki najlepiej sprawdzające się podczas wycierania dłoni,
 • produkcja dużej ilości odpadów,
 • ręczniki mogą wypadać z dozowników, gdy jest ich mało,
 • niska ekonomiczność (użytkownicy wyciągają zwykle więcej listków niż w
 • rzeczywistości potrzebują,
 • sporo tego typu ręczników dostępnych na rynku jest niskiej jakości.

2. Ręczniki w rolach wyciągane od środka

Udostępniamy dwie wielkości rolek (śr. 14 i 19 cm), które nie są perforowane. Dzięki temu użytkownik może oderwać taką długość ręcznika, jaką w rzeczywistości potrzebuje. Tego rodzaju dozowniki rekomendujemy przede wszystkim do miejsc, w których zużywa się bardzo dużo papieru, w tym nie tylko do wytarcia dłoni. Nasza propozycja świetnie sprawdzi się w miejscach roboczych takich, jak na przykład kuchnie czy laboratoria.

 

Zalety:

 • łatwość dozowania i uzupełniania wkładów,
 • duża liczba ręczników na rynku o kilku standardach jakościowych.

Wady:

 • tworzenie sporej ilości odpadów,
 • ręczniki są nieperforowane.

3. Ręczniki w rolach wyciągane od środka typu Tork Reflex – perforowane

Prezentujemy dwie wielkości ręczników (śr. 14 i 19 cm) wykonane z perforacją. Dzięki temu podczas wyciągania ręcznika z dozownika, wskutek tarcia papieru o wąską tulejkę, każdy listek urywa się z rolki. System ten plasuje się pomiędzy dwoma powyżej przedstawionymi modelami. Łączy ich zalety i eliminuje niektóre wady.

 

Zalety:

 • ekonomiczność stosowania (użytkownik nie ma możliwości wyciągnięcia wielu listków na raz),
 • ręczniki nigdy nie wypadają na podłogę z dozowników,
 • łatwa wymiana wkładów,mniejsza ilość odpadów.

Wady:

 • małe listki umożliwiające tylko osuszanie dłoni,
 • mniejsza liczba dostępnych wkładów.

4. Tork Matic – ręczniki w roli z automatycznym odcinaniem

Po najpopularniejszym systemie dozowania – ręcznikach ZZ, Tork Matic jest jednym z najczęściej pojawiających się artykułów w ofercie producentów (na przykład Katrin System). Dozowniki Tork Matic zostały zaopatrzone w nowoczesny mechanizm służący do odcinania ręczników w roli. System ten minimalizuje zużycie papieru oraz znacząco ogranicza ilość odpadów. W ofercie dostępne są również dozowniki automatyczne działające na sensor ruchu. Modele te posiadają regulację długości podawanego odcinka, a także cechuje je czas opóźnienia wydania kolejnego fragmentu ręcznika. Zastosowanie nowoczesnych technologii w sprzęcie ułatwia utrzymywanie porządku w toaletach i zapewnia higienę na najwyższym poziomie.

 

5. Tork Xpress – ręczniki w listkach wielopanelowe

Z uwagi na doskonałą jakość tego rodzaju ręczników, system dozowania Tork Xpress pojawia się u coraz większej liczby producentów (na przykład Katrin One Stop). Metoda składania ręczników w tym wypadku nieco różni się od propozycji popularnego systemu ZZ. W Tork Xpress listki składane są nie na 2, ale na 3 lub 4 razy. Dzięki temu z płaskiego, estetycznie prezentującego się dozownika użytkownik otrzymuje większe ręczniki o wyższych walorach użytkowych. Pozwala to na osuszenie dłoni nawet jednym lub dwoma listkami. Ręczniki Tork Xpress nie wypadają z dozowników, a jednym ruchem trudno jest wyciągnąć więcej niż jeden listek. Pozwala to na zachowanie porządku w toalecie. Obecnie coraz większa liczba Klientów wybiera modele stalowe, które w połączeniu z wysokogatunkowymi ręcznikami tworzą jeden z bardziej eleganckich rozwiązań na rynku.

 

6. Tork PeakServe – system niekończących się ręczników

System Tork PeakServe jest nowym rozwiązaniem doskonale sprawdzającym się w łazienkach o dużym natężeniu ruchu. Pozwala na utrzymanie czystości i zapewnienie płynnego przepływu ludzi. Dozowniki Tork PeakServe mieszczą aż 2100 ręczników dozowanych w szybkim czasie i niewymagających użycia siły. Duża pojemność dozownika pozwala na obsługę ponad 1000 gości.

Głównymi zaletami tego modelu są: szybkie uzupełnianie oraz większa wydajność przenoszenia i magazynowania, nawet o 100%. System Tork PeakServe zapewnia bardzo długi czas dostępności ręczników w dozowniku bez konieczności częstego uzupełniania.

0
Feed