Dozowniki do mydła w płynie i w pianie

Który system wybrać?

Obecnie na rynku istnieje wiele modeli dozowników mydła oraz systemów czy sposobów dozowania. Chcąc przekazywać Państwu wyłącznie najatrakcyjniejsze rozwiązania, w naszej ofercie przedstawimy najpopularniejsze produkty, a także opiszemy zalety i wady różnych systemów dozowania.1. Dozowniki na mydło wlewowe

Jest to najczęściej spotykany i teoretycznie najtańszy system. Tego typu dozownik pozwala na wykorzystanie około 800 porcji pochodzących z 1 litra preparatu. W tym wypadku, podawane dozy są małe, a użytkownik musi nacisnąć dozownik kilka razy, aby otrzymać pożądaną ilość produktu. Oprócz tego, podczas przelewania mydła, spora jego część marnuje się. Wadą tego modelu jest także trudność w utrzymaniu należytej higieny. W związku z tym, wielu producentów systemów higienicznych odchodzi od tego typu rozwiązań.

Jeśli chodzi o koszty – urządzenia posiadające trwałe mechanizmy dozujące są droższe. Dostępne są natomiast ich tańsze odpowiedniki, jednak w tym wypadku mechanizm dozujący cechuje się niską trwałością.

 

2. Dozowniki na mydło z wymiennymi wkładami

Wkłady z mydłem, a także ze specjalistycznymi produktami dezynfekującymi dostępne są w jednorazowych nabojach wymiennych w postaci butelek, woreczków czy też kartonowych wkładów. Z pewnością dużą zaletą tego modelu jest cena. Dozowniki do tego systemu są tańsze. Często zdarza się tak, że mechanizm dozujący jest jednorazowy i wymieniany razem z wkładem, co zwiększa niezawodność systemu. Wymieniając jednorazowe wkłady uzyskujemy wyższy poziom higieny. Litrowy wkład wymienny pozwala na wykorzystanie około 1000 dawek mydła.

 

3. Dozowniki mydła w pianie

Od kilku lat jest to coraz popularniejszy system cechujący się wieloma zaletami. Wymienne wkłady zapewniają wysoki poziom higieny. Ponadto takie rozwiązanie jest ekonomiczne i pozwala zaoszczędzić sporą ilość płynu. Z litrowego wkładu piany TORK (system dozowania S4) użytkownik może uzyskać aż 2500 dawek. Podawane porcje piany są duże, dzięki czemu użytkownik musi tylko raz nacisnąć na dozownik, co za tym idzie – koszt każdego użycia jest niższy.

Dozowniki mydła w pianie pozwalają na rzadsze wymiany wkładów. Cechuje je duża wydajność, wysoka higiena i niska awaryjność. Wszystkie te zalety stawiają ów system na pozycji faworyta wśród rozwiązań związanych z higieną osobistą i utrzymywaniem czystości.

 

4. Dozowniki mydła w sprayu

Z myślą o komforcie i wygodzie Klientów, firma Tork wprowadziła mydło w wymiennych nabojach o pojemności 1 litra. Użytkownik otrzymuje na dłoń detergent w formie sprayu. System łączy w sobie zalety wkładów pianowych o bardzo niskich kosztach eksploatacji, gdyż jeden wkład daje aż 3000 porcji produktu.

0
Feed